ZUNO

ZUNO je názov novej direct banky, ktorá je súčasťou bankovej skupiny Raiffeisen Bank International (RBI). Slovensko je tak prvou krajinou v regióne strednej a východnej Európy, kam sa chystá otvoriť svoje pobočky. Cieľovou skupinou novej banky sú mladí ľudia, ktorí trávia veľa času na internete. Zuno by sa tak malo stať vhodným doplnkom k existujúcej sieti takmer 3000 pobočiek po celej strednej a východnej Európe.


Produktová škála banky je veľmi jednoduchá, obsahuje však všetky najôležitejšie funkcie, ktoré klienti najčastejšie využívajú. Ponuka banky obsahuje bežné účty s nízkymi a prehľadnými poplatkami ÚČET a ÚČET Plus, sporenie s úrokom až 1,3 percenta a vklady s úrokom až 2 percentá. Banka chce ponuku produktov priebežne dopĺnať podla potrieb klientov. Napriek tomu, že banka je zameraná hlavne na internet, pôsobiť bude aj ZUNO ZÓNACH v nákupných centrách, momentálne sa táto zóna nachádza v nákupnom centre Eurovea v Bratislave.

mBank

mBank je druhá internetová banka, ktorá pôsobí na našom trhu. mBank je názov pre retailové bankovníctvo BRE Bank SA, člena skupiny Commerzbank. Commerzbank je druhou najväčšou bankou v Nemecku a jednou z najväčších európskych bankových inštitúcií. mBank vstúpila na slovenský trh v roku 2007. Cieľom banky je poskytovať produkty a služby za čo najvýhodnejšie ceny, s výhodnými úrokovými sadzbami a s minimálnymi poplatkami a províziami. Banka nevyžaduje žiadne minimálne zostatky a pravidelné príjmy na účet. Základnou zásadou je ponúkať také produkty, ktoré klienti naozaj potrebujú.